מגזין קפה

ואת ספק הקפה הנכון

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב print

זאת דילמה של כל בעל בית קפה או מסעדה כאשר הוא רק פותח עסק חדש או כאשר הוא רוצה להחליף ספק קפה מסיבות כאלה ואחרות. השאלה הגדולה ביותר זה איך לבחור את התערובת הנכונה שהלקוחות שלך יאהבו, שתהיה במסגרת התקציב שלך, ושהספק יהיה טוב ויתן לך את המעטפת שאתה צריך. קודם כל:

קפה בקלייה איטלקית או בקלייה ישראלית?

חשוב לציין שבשנים האחרונות תרבות הקפה בישראל מאוד התפתחה וישנם כמה קולי קפה בישראל ברמה מאוד גבוהה! אך עדיין לאיטליה יש פור רציני עלינו , כאשר שם החלו את מלאכת הקלייה בשנת 1870 בעוד שכאן בארץ התחילו ב1920 והבדלי הביקוש היו עצומים עד בלתי ניתנים להשוואה עד היום.

מלבד הנסיון שלהם ביצירת תערובות מעולות, מדויקות, החלפת זנים בעת הצורך (מבלי שנרגיש הבדל בטעם) יש את עניין ההכנסה פר ק"ג קפה. מנת קפה ישראלי בדרך כלל עומדת על 9-11 גרם קפה, לעומת מנת קפה איטלקי שבדרך כלל עומדת על 7 גרם קפה. מה שאומר שמבלי לעשות כלום, הרווחתם עוד כ- 30 כוסות מק"ג קפה!! אם מחיר ממוצע לכוס הוא כ10 שקלים- הכנסתם עוד לפחות 300 ש"ח על ק"ג קפה אחד

טעימות קפה

אל תתפתה לאריזות יפות, מותגים, או מחיר, תחשוב מה היית רוצה למכור ללקוחות שלך. תתנסה תתייעץ ותטעם, אתה יכול להיעזר בחבר/ מכר שמבין בקפה שיבוא איתך לטעימות, וברגע שבחרת תערובת שאתה חושב שמתאימה לך וללקוחות שלך, אתה יכול להגיש ללקוחות שלך ולשאול את דעתם. כשאתה בוחר את טעם הקפה, אל תשכח שזה צריך להתאים לאופי העסק שלך ולשרת בצורה הטובה ביותר את מטרתו. הכי קל זה ישר לבחור את תערובת הפרימיום הטובה ביותר, אבל אם למשל יש לך עגלת קפה מחוץ לתחנת רכבת, אז כנראה שתערובת קפה עם גוף מלא, מעט מאצ'ו ומעוררת במיוחד תהיה אידיאלית עבורך. או אם המסעדה שלך מגישה בעיקר מתוקים ומאפים אז כדאי שתערובת קפה תהיה יותר עדינה ומתקתקה.

תקח המלצות

 אם זה מהאתר, או אפילו תבקש מהספק שמות של לקוחות שאתה יכול לדבר איתם ולראות האם הם מרוצים. אם ספק הקפה אומר לך "אני אחזיר לך תשובה לגבי זה" אז תברח! אם הוא לא יכול ישר לחשוב על כמה לקוחות מרוצים אז זה ישר צריך להרים דגל אדום. קיבלת כמה שמות? תיצור איתם קשר ותשאל אותם על השירות, בסופו של דברים אתם חברים לקהילת המסעדנים בישראל וזה תמיד טוב להיעזר אחד בשני ולפתח קשרים. כל עוד לא תפתחו בית קפה ממולו אז תמיד ישמחו לעזור. 

תקרא קצת על קפה 

לא מספיק לשאול על אחוזי ערביקה ורובוסטה של התערובת, כי מה שקובע את הטעם שלה זה הזנים עצמם. הרבה חושבים שככל שיש בתערובת יותר אחוזי ערביקה כך התערובת יותר טובה, אבל זה לא בהכרח נכון! וגם אם במקרה מסוים זה כן נכון, לא בהכרח שזה הטעם שאתה צריך לעסק שלך. אם נעשה נסיון ותבוא אלינו לטעימות, תוכל לראות שנגיש לכך קפה מ- 5 תערובות שונות של 70% ערביקה ו30% רובוסטה וההבדל בטעם ביניהם יהיה גדול! כי כל תערובת גם ברמת קלייה מעט שונה וגם מורכבת ממדינות שונות ואזורים שונים שנותנים טעם אחר לקפה.

טריות הקפה

אם מצאתם יבואן קפה, בדגש על יבואן, שהביא לכם תערובת מצוינת שאהבתם, במחיר מעולה, מלא בונוסים וצ'וקולוקים, חשוב לשים לב האם הוא חדש בתחום, ואם כן אז האם יש לו כמות מסוימת של קהל לקוחות יציב. למה? בשביל לייבא קפה (בעלויות נוחות לשיווק) צריך למלא מכולה. מכולה זה מינימום הזמנה של סביב ה-7 טון קפה, ואם יש לו קהל לקוחות מצומצם? אז כנראה שהקפה ישב אצלו הרבה זמן במחסנים ויתחיל לאבד מטעמו. אז כדאי שתבדקו כל כמה זמן הוא מיבא קפה.

קבוצת מילאנו | סוגי קפה | איך לבחור קפה למסעדה שלך

ציוד קפה

נהוג שספק הקפה נותן ציוד קפה בהשאלה תמורת התחייבות לצריכת קפה חודשית, בצורה זו יש לך אבא ואמא בכל הקשור לקפה, אבל חשוב לשאול ולברר על איכות הציוד אותו תקבל ולא להתרשם אך ורק מהחיצוניות "אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו"  מכונת הקפה היא גורם משמעותי בתוצאה הסופית של חליטת הקפה, וחבל להתפשר (לעיתים בצורה לא מודעת) רק בגלל שהמכונה מרשימה בעיצוב שלה. האם מכונת הקפה מספיק חזקה או שהיא יכולה ליפול בזמן פיקים? וכך תגרום לתוצאה פחות טובה של קפה והפסדים כספיים בסופו של דבר, האם היא עומדת בתקן החדש של העופרת? איזה מטחנה יביאו לך? איזה מטחנה יותר מתאימה לך? עם מחלק מנות או און דימנד? 

קבוצת מילאנו | מגוון סוגי קפה
קבוצת מילאנו | מגוון סוגי קפה
קבוצת מילאנו | קפה למסעדות | איך לבחור קפה למסעדה שלך

תשאל על שירותים נוספים

תוך כמה זמן נותנים לי מענה לתקלות?

כל דקה זה כסף! אם עכשיו השעה 6 בערב והמכונה שלך מושבתת? יתנו לך מענה טלפוני? אם יש צורך שיגיע טכנאי, יבוא? או רק מחר כי זה לא שעות העבודה?

האם עוזרים לך בהכוונה מקצועית בקפה?

אם זה איך לשמור על הציוד כדי שהקפה ימשיך לצאת מעולה, איך לכוון עובי טחינה, איך להכשיר את הבריסטות?

עושים הדרכות מקצועיות לבריסטות שלך?

זה שמנהל המסעדה או מנהל הבר יעשה הדרכות לעובדים החדשים זה מעולה! אבל פעם בכמה זמן רצוי גם ריענון של גורם מקצועי. האם הוא יספקו לך הדרכות קפה מקצועיות לצוותים כחלק מהשירות? uכל כמה זמן?

מבקרים את איכות הציוד והקפה שאני מגיש ללקוחות שלי?

זה באחריותך בלבד? או שמגיע מידי פעם מישהו מטעם הספק הקפה כדי לבקר את תחום הקפה ואם את מוציא ממנו את המקסימום.

רוצה לדעת את התשובות שלנו לכל סעיף? אפשר להשאיר פרטים פה למטה ונחזור אליך בהקדם:)